Jdi na obsah Jdi na menu
 

6. 10. 2016

Dotace: Obnova zeleně a voda v krajině

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR vyhlásili novou výzvu v rámci Národního programu Životní prostředí, která je zaměřená na obnovu a zakládání nové zeleně v obcích a městech. Obce do 500 obyvatel mohou získat až dvoumilionovou dotaci na projekt, obce nad 500 obyvatel 250 tisíc korun (na větší projekty mohou žádat z OPŽP). Příjem žádostí končí 28.2. 2017. O dotaci mohou žádat kromě obcí také fyzické osoby, tedy kdokoli má zájem zlepšit životní prostředí kolem sebe.

Cílem nové výzvy je podpora zachování a zvyšování podílu zeleně a vodních prvků ve městech a obcích. Podpořeny mohou být mimo jiné rekultivace alejí a parků, úpravy odpočinkových ploch, pěšin, cest a mostků, opravy či pořízení nového mobiliáře, nebo tvorba zasakovacích průlehů, rušení zpevněných ploch a revitalizace mokřadů a jezírek. Další podrobnosti naleznete na stránkách Ministerstva životního prostředí.

Pokud uvažujete o této dotaci, můžete využít odborných konzultací s ekologem, který Vám případně zpracuje také žádost a zajistí potřebné přílohy i vyjádření. Obraťte se na mě.